Aktivní dovolená

Nabídka toho, co se dá na Svinci dělat, se samozřejmě mění podle ročního období a počasí. Okolí Svince, máme prochozené pěšky, proježděné na kole i bežkách a proházené diskem křížem krážem. Tady jsou naše tipy, čím se na Svinci a v blízkém i vzdálenějším okolí zabavit.

Discgolf

Popularita discgolfu stoupá závratnou rychlostí a v Evropě jsou již statisíce lidí, kteří mu propadli. Nabízí spoustu zábavy pro lidi jakéhokoliv věku a pohlaví a je velmi jednoduché začít ho hrát. V okolí Chaty Svinec se nachází několik veřejných discglfvých hřišť, na kterých si hru užije úplně každý. Nejbližší je hned v Novém Jičíně, další v Kopřivnici, Valašském Meziříčí, Ostravě, Havířově, Karviné, Přerově, Opavě a v Budišově nad Budišovkou. Jednou za rok se Chata Svinec stává centrem celého českého discgolfu, jelikož je centrem prestižního turnaje Moravian Open, který se odehrává na loukách okolo chaty. Hřiště celoročně nefunguje, ale s přenosným košem, si ho můžete projít kdykoliv.

Pro koho: rodiny s dětmi od 8 let, party kamarádů, třídní a firemní kolektivy

Škola discgolfu na Chatě Svinec

Ve spolupráci se Školou discgolfu (www.skoladiscgolfu.cz) nabízíme víkendový discgolfový balíček, který obsahuje:

  • 2 hodinová základní lekce discgolfu se zkušeným instruktorem, který vás zasvětí nejenom do základních discgolfových pravidel, ale především do techniky různých discgolfových hodů.
  • Zapůjčení základní discgolfové sady sestávající ze tří disků (putter, midrange, driver) a tzv. markeru.
  • Vytištěný průvodce po discgolfových hřištích v okolí obsahující mapy hřišť, skórekarty a tipy, jak se na hřiště dostat, kde zaparkovat, jak hrát jednotlivé jamky a kde se zastavit pro doplnění energie po “náročné” hře.
  • Oficiální discgolfová pravidla PDGA.

Cena programu: 250 Kč za osobu

Pěší turistika

Pro koho: pro všechny malé i velké turisty

V dávných dobách vedla okolo kopce Svinec proslulá Jantarová stezka. Mohli bychom tak s nadsázkou říci, že pěší turistika zde má více než dvoutisíciletou tradici! Přírodní park Podbeskydí, ve kterém se Chata Svinec nachází je unikátním místem, jehož centrem je bezpochyby kopec Svinec, z něhož se otevírají nádherné výhledy do všech světových stran. Místo má unikátní atmosféru a genius loci a bylo obýváno již od pradávna. Jen pár set metrů jižně od samotného vrcholu se nachází naleziště Požaha, kde bylo umístěno keltské opidum. Severně zase, jen coby kamenem dohodil, se nachází vyhaslá sopka na jejímž vrcholu se vyjímá zřicenina Hradu Starý Jičín. Kousek pod chatou je rybník Čerťák se začarovaným mlýnem, kde se můžete ozvěžit koupelí i vychlazeným pivem. Jak vidíte, je toho okolo chaty k vidění dost a jeden víkend, vám stačit určitě nebude.

Cykloturistika

Pro koho: pro všechny nadšené turisty, kteří svět nejraděj poznávají v sedle kola

Pokud rádi poznáváte nové končiny ze sedla kola, jste náš člověk. Poradíme vám, kam zajet a jakou cestu zvolit, ať už se chcete kochat nebo makat ;-). Vaše kola “ustájíme” v zabezpečené kolárně a kdyby bylo potřeba něco opravit, můžete využít servisní zónu přímo v chalupě.

Vybavení chaty pro cyklisty:

  • Uzamykatelná kolárna
  • Hadice na mytí kol
  • Přístup do servisní místnosti, která je vybavena cyklo – nářadím, montážním stojanem , centrovací stolicí a základními servisními díly (duše, řetěz, gumy atd.) – od července 2016
  • Na přání jsme schopní sjednat dopravu kol i osob na určité místo, ze kterého se vracíte zpět na Chatu Svinec.

Traily, singltreky a zapomenuté pěšiny pro bajkery

Pro koho: Pro milovníky horské cyklistiky, singletreků, krásné přírody a úžasných výhledů

V okolí chaty se nachází spousta značených i neznačených stezek jako dělaných pro bajkerské toulání. Nedaleko chaty navíc vzniká síť singletreků v režii spolku Čertovy stezky – určitě mrkněte na jejich web zde… Na bajkery jsme samozřejmě náležitě vybaveni – viz. odstavec výše.

 

Pokud Vás naše typy zaujaly, neváhejte za námi vyrazit. Pokoj si můžete vybrat a zerezervovat přímo zde…