Školní akce a pobyty

Chata Svinec je horská chata bez vysokohorské přirážky. Umíme lyžáky, turisťáky, adapťáky, školní výlety i školy v přírodě za velmi konkurenceschopné ceny. Pedagogický doprovod má ubytování i stravu zdarma. Navíc se v okolí nenachází žádné jiné restaurační zařízení, kam by se studenti či žáci mohli večer “zdejchnout”. Kontrast odlehlosti proti snadné dostupnosti je markantní, ale funguje skvěle.

Pokud se bojíte, že v zimě nebude na Svinci kde lyžovat, tak se nebojte. Svah disponuje skvělým systémem zasněžování, předposlední zimu, která za moc nestála (2014/2015), se lyžovalo celých 80 dnů, navíc byl svah denně upravován! Podmínky byly lepší než leckde v Beskydech!

Na podzim a na jaře jsou u nás skvělé turisťáky a školy v přírodě. Obzvláště podzim, se všemi svými barvami, stojí za to. Necelý kilometr pod chatou je malá přehradní nádrž Čerťák – ideální “volej” na výcvik kanoistiky.

Sami se organizací letních i zimních kurzů zabýváme a máme několikaleté zkušenosti a rádi vám s programem pomůžeme. Neváhejte se nám ozvat!

Představení chaty Svinec si můžete stáhnout zde… O podrobnou kalkulaci vašeho školního výletu nebo školy v přírodě včetně programu si můžete zažádat na e-mailu tesimese@chatasvinec.cz. Ceník ubytování naleznete zde.

Reference:

Ve škole jsme spočítali, že už to byl náš 9. ročník na Svinci. Jezdíme k vám rádi hlavně proto, že nám jak na chatě, tak na svahu vždy se vším vyjdete vstříc. Svah byl výborný i v zimách, kdy to se sněhem bylo špatné. Obsluha na vleku je hodná i na děti, které s lyžováním teprve začínaly. Vždycky nás překvapí, že sem jezdí tak málo lyžařů, protože kopec je to slušný a podmínky a zázemí výborné. Díky tomu ale máme pocit, že máme svoji soukromou sjezdovku. Z kurzu nikdy neodjel nikdo, kdo by nedokázal sjet bezpečně dolů, nasednout na pomu a vyjet zase nahoru. No a taktéž na chatě. Děti si vždy pochvalují kvalitu ubytování, ale hlavně výbornou stravu a ochotný a flexibilní personál. Je to u vás prostě v klidu a to děti poznají a ocení. LVZ není jen o učení se, ale také o dobré partě a zábavě.
(Mgr. Jiří Jordán, ZŠ Střítež nad Ludinou)