O nás

Svinec, naše láska

Název tohoto textu parafrázuje báseň Jaroslava Merendy – Svinec, má láska… A přiznáváme, je to tak. Do toho kopce jsme se zamilovali už dávno. Pevné pouto vznikalo již od dětsví, kdy jsme na něj vyráželi každou neděli s rodiči na “povinné” procházky. Dnes, když jsme trochu povyrostli, se na Svinec rádi vracíme a těšíme se, že sem jednou budeme chodit i s našimi dětmi.

Krátká zastávka na tatranku a čaj bylo to, na co jsme se vždy těšili. V zimě, v přestávce mezi lyžováním, to byla zase horká polévka, co nám doplnilo energii před dalšími jízdami dolů a lítáním na vleku cestou zpět nahoru. Na Svinci se utvářel náš vztah k přírodě i ke sportu a máme jej spojený se spoustou krásných vzpomínek. Na Svinec jsme se díky tomu vždy rádi vraceli, ať už jako hosté nebo organizátoři různých akcí. Adaptační kurzy pro středoškoláky, firemní akce, discgolfové turnaje je výběr několika posledních akcí, které jsme zde zorganizovali.

Když se proto letos na jaře naskytla možnost Chatu Svinec provozovat, dlouho jsme neváhali. Chceme ji dostat zpět tam, kam patří. Udělat z ní první volbu na seznamu víkendových aktivit všech novojičíňáků a přivést na toto krásné místo nocležníky z blízkého ale i vzdálenějšího okolí. Chystáme nové aktivity pro rodiny s dětmi, bajkery, lyžaře, gurmány i discgolfisty. Slibujeme, že to budeme dělat poctivě, abychom se za výsledek naší práce nemuseli nikdy stydět. Budeme moc rádi, když se na nás občas přijdete podívat, něco dobrého si dát, přespat nebo jen tak poklábosit. Vždy vás rádi uvidíme!

Filip Mucha
provozovatel Chaty Svinec